2013. június 19. szerda | 25. HÉT | 170. NAP | 18:34 | GYÁRFÁS, SZORINA

BL: otthon játssza a döntőt a Bayern

2012. április 26. | 03:19
Megtörtént, amire csak nagyon kevesen számítottak: a Barcelona után a Real Madrid sem jutott a müncheni fináléba a labdarúgó Bajnokok Ligájában. Bayern-Chelsea döntő lesz.

Pedig úgy indult, hogy sima spanyol továbbjutást hoz a találkozó. A 2-1-es előnnyel a Bernabeuba érkező bajorok már a hatodik percben hátrányba kerültek. Kassai Viktor játékvezető kezezésért ítélt büntetőt, Ronaldo pedig a hetvenezer néző örömére bevágta - idegenben lőtt góllal máris továbbjutó a Real. Nyolc perc múlva pedig már nem csak azzal - a portugál duplázott, és valljuk be, ekkor már senki egy lyukas garast sem adott volna a németek továbbjutásáért. Azonban még fél óra sem telt el a találkozóból, mikor Kassai a másik oldalon is büntetőt ítélt - jogosan. Robben sem hibázott, így kezdhették elölről a csapatok, hogy elkerüljék a hosszabbítást.

Ez azonban nem sikerült, de senki ne gondolja, hogy a gól nélküli hatvan perc nem hozott izgalmat. És nem csak izgalmat, de remek focit is. Gomez egymaga eldönthette volna a továbbjutást a Bayern javára, igaz, ehhez kellett a királyi gárda néha bizonytalankodó védelme is. Kassainak is akadt dolga: a rendes játékidőben öt - összesen hét - sárga lapot kellett kiosztania. Az elkerülhetetlen pedig bekövetkezett. A hosszabbítás sem hozott gólt, következett az annyiszor elátkozott orosz rulett, ami ezúttal a Bayern sikerét hozta: német részről Alaba, Gomez és Schweinsteiger berúgta, Kroos és Lahm kihagyta a büntetőt. A Realból egyedül Xabi Alonso talált be, a hibázók listáján Ronaldo, Kaká és Ramos szerepelt.

A hazaiak fejében pedig bizonyára megfordult az egykori angol világklasszis, Gary Lineker egy vesztes meccs utáni elkeseredett mondata: "A futball nagyon egyszerű játék. Huszonkét ember fut a labda után, és mindig a németek nyernek". Ezúttal kétségkívül megérdemelten, bár akkor sem mondhatnánk mást, ha a Real Madrid jutott volna tovább.

Május 19-én tehát hazai pályán, a müncheni Allianz Arenában fogadhatja a Bayern a Chelsea-t. Ott már nem lesz visszavágó, egy mérkőzésen dől el minden. A bajor együttes eddig négyszer nyerte el a legrangosabb európai kupát (ebből háromszor még a Bajnokcsapatok Európa Kupája névre hallgatott), a Chelsea először viheti haza Londonba a trófeát - ha győz. De ez iszonyúan nehéz feladat lesz.

Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó:

Real Madrid - Bayern München 2-1 (2-1, 2-1, 2-1). 3-3-as összesítéssel, tizenegyesrúgásokkal (3-1) a Bayern jutott a döntőbe.

A Bayern eddigi győzelmei:

Bajnokok Ligája:

2001, Milánó: Bayern - Valencia (spanyol) 1-1. Büntetőkkel: 5-4.

Bajnokcsapatok Európa Kupája:

1974, Brüsszel: Bayern - Atletico Madrid (spanyol) 1-1, megismételt mérkőzésen 4-0.
1975, Párizs: Bayern - Leeds United (angol) 2-0.
1976, Glasgow: Bayern - Saint-Étienne (francia) 1-0.

A bajorok ezen kívül 1982-ben, 1987-ben (BEK), 1999-ben és 2010-ben (BL) játszottak döntőt, de ekkor nem sikerült elhódítaniuk a kupát. A Chelsea 2008-ban Moszkvában játszotta eddigi egyetlen döntőjét, akkor tizenegyesekkel kapott ki a Manchester United ellenében.

Az eddig Münchenben játszott döntők eredményei:

Bajnokcsapatok Európa Kupája:

1979 Nottingham Forest (angol) - FF Malmö (svéd) 1-0.

Bajnokok Ligája:

1993 Marseille (francia) - AC Milan (olasz) 1-0.
1997 Borussia Dortmund (német) - Juventus (olasz) 3-1.
2012 Bayern München (német) - Chelsea (angol) ?-?.


Szerző: Csanádi   |  egyéb írások a szerzőtől »   |   Forrás: STOP/MTI   |   STOP

címkék
Bajnokok Ligája, foci, Bayern, Real Madrid


a rovat további hírei
Magyar edzőtáborba jön a Sampdoria NBA-döntő: a hetedik meccs dönt Párbajtőr-Eb: ezüstérmes a férfi csapat, a nőké a bronzérem Harc a Stanley Kupáért: előny a Bostonnál Átalakul a PMFC - pörögnek az átigazolások Tour de France: óriási bukás az Asztana edzésén Bukta a 2014-es foci vb-t a 2010-es rendező
címlap »
fotó, videó »
1/5
CHF / HUF

szavazás
Ön lakna hulladékudvar közelében?

bővebben
Igen Nem Nem tudom mi az
címkefelhő
Fotó: playboy Vernél neki tejszínhabot - Fotók 18+
Utálod a konyhai munkát?
Fotó: silviasaint.com A nő, akinek minden porcikáját kényeztetnéd - Fotók 18+
Silvia Saint rutinos pornósztár, tudja, mit kell tennie, hogy örömöt szerezzen a férfiaknak.
Fotó: Twistys A széles csípő nem akadály - Fotók 18+
A szomszéd nője akkor is vonzó, ha nem egy katalógusból lép elő.