Felmondta a kötelező kormánypropagandát Bódis József

2018. július 7. 17:25 2018. júl. 7. 17:25

2013-ban még a kormány tanügyi átalakításai ellen tüntető diákok mellett állt ki, mostanra viszont, hogy oktatási államtitkár lett, minden szép és jó, ami az elmúlt 8 évben történt.

Mint ismert, Bódis József, a PTE volt rektora lett nyár elejétől a negyedik Orbán-kormány oktatási államtitkára.

Bódis korábban többször is szembehelyezkedett a kormány oktatáspolitikájával, 2012-ben pedig a keretszámcsökkentések és forráselvonások ellen tiltakozó pécsi diákok előtt arról beszélt, hogy szakmai alapon, az érdekelteket meghallgatva kellene a változásokat meghozni az oktatás területén, nem pedig három nap alatt átverve mindenen. Nem sokkal később egy hallgatók által összehozott fórumon arról is beszámolt, hogy elég sokan megszólták a tüntetésen való részvételéért.

A Közép-európai Egyetem (CEU) kapcsán sem értett egyet a kormánnyal, a Magyar Rektori Konferencia elnökeként is többször felszólalt, de a fideszes kancelláriarendszerrel sem értett egyet.

Ilyen előzmények után kissé megdöbbentő az MTI lapszemléje, amely szerint Bódis József a Magyar Időknek kvázi felmondta a kötelező kormánymaszlagot:

"Jövőre 159 milliárd forinttal többet fordít a kormány oktatásra, egyebek közt folytatódnak az iskola- és óvodafejlesztések - mondta Bódis József, az Emberi Erőforrások Minisztériuma oktatásért felelős államtitkára a Magyar Időknek.

A lap pénteki számában megjelent interjúban az államtitkár közölte: miközben az ezzel kapcsolatos kiadások 2010-ben nem érték el az 1572 milliárd forintot, az összeg 2018-ban már meghaladja a 2000 milliárdot. Hozzátette, hogy 2019-ben 587 milliárd forinttal több jut oktatásra, mint a baloldal által utoljára benyújtott, 2010-es költségvetésben.

A kormány 2010 óta pótolja az oktatástól korábban elvett pénzeket, és az állam ma már felelősséget vállal az iskolák fenntartásáért, fejleszti azokat, és a pedagógusoknak is kiszámíthatóbb életpályát nyújt - mondta az oktatási államtitkár. Jelenleg is országszerte megújulnak és épülnek az óvodák, iskolák. Csaknem 150 településen épül tanterem, tornaterem vagy tanuszoda, további több mint félezer iskolában pedig felújítások, nyelvi és informatikai fejlesztések kezdődnek - ismertette.

A pedagógusok továbbra is megbecsülésre, párbeszédre, megújuló iskolákra és az oktatás színvonalának emelésére számíthatnak - hangsúlyozta Bódis József. Felidézte, hogy a polgári kormány 2013 és 2017 között a rendszerváltás óta a legnagyobb pedagógusbér-emelést valósította meg, átlagosan 50 százalékkal emelkedett az oktatók bére."